Vlastnosti čističky vzduchu

Ionizace vzduchu

Je prokázáno, že ionizovaný vzduch má pozitivní vliv na zdraví a psychickou pohodu člověka. Vyšší koncentrace lehkých záporných iontů činí vzduch svěžejší, dýchatelnější a čistší, u astmatiků se snižují dýchací potíže. Díky ionizaci můžeme tedy dýchat čistý vzduch, jaký se vyskytuje po bouřce či u vodopádů.

UV sterilizace

Různé bakterie lze zneškodnit ultrafialovým světlem.
Germicidní UV lampa slouží k čištění vzduchu a je schopna eliminovat zápach způsobený kouřem a plísní. Navíc produkuje určité množství negativních iontů, které osvěží vzduch v místnosti, přičemž zabrání šíření určitých virů.

Zvlhčovač

Čistička vzduchu SPIRION je jako jedna z mála na trhu vybavena funkcí zvlhčování. Čistička v automatické režimu průběžně měří vlhkost vzduchu v prostoru a pokud klesne pod nastavenou hodnotu, automaticky se spustí funkce zvlhčování, čímž dojde k:

  • Zvýšení vlhkosti vzduchu a zlepšení kvality dýchání, účinnému odstranění zatuchlého zápachu způsobeného kouřem a plísní.
  • Hydrataci pokožky.
  • Zlepšení metabolismu lidského organizmu, zmírnění napětí a únavy.

Inteligentní senzor kvality vzduchu

Součástí čističky vzduchu je systémem inteligentního pachového senzoru. Je možné automaticky nastavit rychlost ventilátoru v závislosti na zobrazení kvality vzduchu :

  • červená (špatná)
  • oranžová (normální)
  • zelená (výborná)

 

Aktuality/Novinky

20.3.2018
Další MŠ zakoupila čističky vzduchu SPIRION do všech tříd

Mateřská škola v Brně – Slatina na Přemyslově nám. 1 zakoupila čističky vzduchu SPIRION K05B do všech tříd a proto získala ocenění „TOP-OBJEKT“.

7.3.2018
Další mateřská školka v Brně čistí vzduch ve všech třídách

Mateřská škola na Jihomoravském nám. 5 v Brně - Slatina zakoupila čističky vzduchu do všech tříd.

4.3.2018
MŠ v Brně, Jihomoravské nám. 3 dýchá čistější vzduch

Děti, které navštěvují Mateřskou školu na Jihomoravském náměstí 3 v Brně-Slatina už dýchají čistější vzduch.

Hodnocení SZÚ čističe vzduchu SPIRION model KO5B

O tom, že čistička SPIRION K05B je špičkový výrobek a dokáže vyčistit vzduch opravdu dokonale jsme se přesvědčili i testováním ve Státním Zdravotním Ústavu Praha.

Například výsledek testu protiprašné účinnosti je jasným důkazem: už za dvě hodiny provozu na střední stupeň výkonu byl u těch nejmenších částic o velikosti 0,3 – 0,5 µm pokles o 59,9 – 88,2%, a u částic velikosti 0,5 – 5,0 µm dokonce o 96,5 – 99,4%, což jsou fantastické výsledky.

Zdroj: Státní zdravotní ústav - PROTOKOL č. 1.6/pos/16/18

Protokol SZÚ

Spirion pomáhá

Značka SPIRION je tady především proto, aby pomáhala čistit vzduch od všech negativních látek, které škodí lidskému zdraví. Ale pomáhat se dá i dobrým skutkem.

Ve spolupráci s Nadačním fondem KAPKA NADĚJE jsme se rozhodli věnovat dvě čističky vzduchu SPIRION K05B na plicní oddělení KLINIKY DĚTSKÉHO LÉKAŘSTVÍ Fakultní nemocnice Ostrava.

Jsme samozřejmě velice rádi, že náš dar byl přijat s tak velkou radostí a bude pomáhat na těch nejvíce exponovaných místech Kliniky.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace